Kurotshuchi Mayuri

28. června 2009 v 19:27 | Crispy^^
Hodnost: Kapitán 12.Divize

Životopis: Kurotshuchi Mayuri, kapitán dvanácté divize, je jedním z nejpodivnějších kapitánů v Gotei 13, jak jeho psychologické, tak jeho fyzické výstupy jsou prazvláštní. Poprvé se s ním setkáváme na urgentním setkání kapitánů. Je krutým kapitánem, který má neustále nějaké spory s ostatními členy Gotei 13, obzvláště s kapitánem Kenpachim. Mayuri je nyní vedoucím vědecko-technologického výzkumu, tuto práci převzal od Urahary Kisukeho, bývalého kapitána dvanácté divize. Je to vysoký podezíravý muž se řetězy v uších a jedovatou zelenou krví (nejspíše součást jeho pokusů).


Mayuri nastoupil na Uraharovo místo poté, co byl Kisuke vyhoštěn ze Soul Society kvůli jeho výzkumu. Od samého začátku je vidět jeho krutost a sobeckost. Je schopen zabít jakéhokoliv shinigami, jen aby se ve svém výzkumu posunul o krůček dopředu. I svoje tělo nejspíše vytvořil během nějakého experimentu, neboť je velice obtížné zničit jeho duši. Pokaždé, když jeho současné tělo je zničeno, promění se v kapalinu a vrátí se do své laboratoře, kde si vytvoří nové tělo. Zrenovovat svoje síly a udělat své tělo takové, aby vypadalo jako dřív, včak trvá velmi dlouho.

Myuriho minulost je nejasná a v příběhu se o ní moc nemluví. Ví se, že to byl právě on, kdo nařídil vyvraždit klan quincy před dvěma sty lety. Od té doby studoval těla quincy, aby se dozvěděl co nejvíc o jejich moci. Také nese zodpovědnost za smrt Ishidova dědečka.

Když se Kurotshuchi setká s Ishidou, samozřejmě chce jeho tělo zkoumat. Naštěstí má Ishida dostatečnou moc, aby Mayuriho porazil, i když použil svůj bankai, avšak za cenu vlastních sil quincyho. Během bitvy Mayuri dokonce zranil vlastní zástupkyni a dceru - Nemu, jen aby se dostal ke quincymu, ale ani tak se mu nepodařilo Ishidu porazit. I tak byl ale upřímný natolik, aby Ishidovi přiznal, že to byl on, kdo zajal jeho dědu.

Mayuri je velmi zahleděný sám do sebe a naprosto věří ve svůj talent a schopnosti. Také není příliš ochotný plnit rozkazy, pokud se problém netýká výhradně jeho. Problém s Aizenem a jeho smrtí šel jednoduše mimo něj, takže se jím vůbec nezabýval.

I přesto má však velmi zajímavý charakter a nebylo by vůbec na škodu se jednou podívat na souboj mezi ním a Uraharou; Urahara o něm a jeho výzkumu ani jednou neřekl nic pěkného.
Zanpakutau:
Shikai: Ashisogi Jizou (Jizou zabíjející nestvůry)
oživení - Kakimushire! (Rozpárej!)
Myuriho zanpakutau se proměňuje ve zvláštní hůl, ze které ční tři hroty. Ashisogi používá jed k oslabení nervových spojů, které přenášejí pohybové signály z mozku do končetin. Produkuje tento toxin bez jakékoliv pomoci.
Bankai: Zlatý Ashisogi Jizou (Zlatý Jizou zabíjející nestvůry)
Mayuriho bankai vypadá jako obrovské mimozemské dítě s kruhem kolem hlavy a množstvím mečů vyčuhujících mu z hrudi. Mění Mayuriho krev v jedovatou mlhu, která se rozšíří 200 yardů kolem svého zdroje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik ti je let?

míň než 10 2.9% (5)
10 2.3% (4)
11 6.9% (12)
12 10.3% (18)
13 15.5% (27)
14 14.4% (25)
15 33.3% (58)
16 6.3% (11)
17 3.4% (6)
18 2.3% (4)
víc než 18 2.3% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.