Kuchiki Byakuya

28. června 2009 v 18:34 | Crispy^^
Hodnost: Kapitán 6.Divize

Životopis: Kuchiki Byakuya se poprvé vyskytl v Bleachi jako tichý, avšak mocný, shinigami, který dorazil do města Karakura společně s Renjim, aby našel Rukiu a přivedl ji zpět do Soul Society. Jeho moc se projeví okamžitě, jak se rozhodne pomoct Renjimu v jeho souboji s Ichigem, který skončí během několika sekund, když Ichigo leží beze zbraně tváří k zemi s myšlenkou beznaděje v hlavě. V této chvíli ukázal Byakuya jen zlomek své moci. Pocházející z Kuchiki dan, jednoho ze čtyř šlechtických domů Soul Society, kapitán šesté divize, Kuchiki Byakuya, je také Rukiiným starším bratrem, i když nejsou pokrevně příbuzní. Rukia byla Byakuyou adoptovaná do jeho rodiny. Díky svému šlechtickému základu a neuvěřitelné moci má Byakuya tendenci nadnášet se nad ostatní, což se zjevně ukazuje ve způsobu, jakým komunikuje se svým prostředím. Také je zářivým příkladem toho, jak by měl vypadat správný shinigami; s neuvěřitelnou poslušností se řídí všemi zákony a pravidly, což ještě podporuje fakt, že pochází ze šlechtického rodu, a je právě v zájmu šlechticů, aby byli vzorem pro všechny ostatní. Když se pravidly neřídí oni, pak kdo jiný? Byakuya je šlechtic celým svým srdcem a i když je Rukia odsouzena k smrti, zdá se být neoblomný. I přes mnoho nerozhodných myšlenek, které mu po celou dobu kolují myslí, plní svoji povinnost řídit se podle zákona a rozkazů obdržených z centra 46. Nenechává žádné pocity vládnout svým činům, po celou dobu nám ukazuje jen svoji chladnou stránku.
Jenom ve dvou okamžicích svého života Byakuya porušil své předsevzetí jako šlechtic. Poprvé, když se oženil s Hisanou, a podruhé, když adoptoval Rukiu a přijal ji tím do své rodiny. Lidé pohlíželi na jeho sňatek s Hisanou se smíšenými pocity, ona nepatřila do šlechtického rodu a míšení krve šlechticů a někoho z Rukongai bylo zapovězeno. Z toho samého důvodu na něj lidé pohlíželi s odporem, když adoptoval Rukiu. Rukia byla sestrou Byakuyovy manželky Hisany, která ji opustila, když bydlely v Rukongai, protože zodpovědnost za ni byla pro Hisanu příliš. Tohoto rozhodnutí pak Hisana trpce litovala a na své smrtelné posteli požádala Byakuyu, aby Rukiu našel a ochraňoval s veškerou svou mocí. To se mu podařilo díky adopci, po níž Byakuya přísahal nad hrobem svých rodičů, že již nikdy neporuší žádná pravidla a nikdy už neudělá nic, co by bylo proti zvyku šlechticů.


Byakuyova zanpakutau se jmenuje Senbonzakura (Tisíc třešňových květů) a ve své běžné podobě vypadá jako obyčejná katana. Aby ji vyvolal, Byakuya používá jednoduchou frázi Chire! (Rozštěp!), načež jeho meč vypadá, jako by dočista zmizel. Ve skutečnosti se rozpadl na tisíc střípků tak malých, že jsou vidět, jen když odrážejí světlo, a velmi se přitom podobají roztrhaným třešňovým kvítkům. Jeho ban kai, Senbozakura Kageyoshi, je v podstatě stejný jako jeho shikai, pouze jeho možnosti a moc jsou rozšířeny. Poté, co Byakuya upustí meč na zem, dvě řady mečů se vznesou ze země těsně vedle Byakuyi a znovu se rozpadnou, nicméně jeho bankai útočí tak rychle, že většina lidí ani nepostřehne, že mezi slovy Senbonzakura Kageyoshi, vyslovenými Byakuyou, a samotným útokem, uplynula nějaká doba, natož aby ho ještě stihli odrazit. Byakuyův bankai má taky ještě poslední fázi zvanou Hakuteiken (Bílá čepel císařství), kdy se všechny střípky Senbonzakury Kageyoshi spojí v jeden ohromný bílý meč. Ale nakonec je přece jen poražen Ichigem po nepříjemném souboji s Hollow-Ichigem. Byakuya později riskoval svůj život, aby zachránil Rukiu, když ji napadl Gin. Ginův zásah přežil a stále žije mezi kapitány Soul Society.
Zanpakutau:
Shikai: Senbonzakura (Tisíc třešňových květů)
oživení - Chire! (Rozštěp!)
Tisíc čepelí tak malých, že nejsou k rozpoznání, se dokáže odštěpit od rukojeti. Když odráží světlo, vypadají jako malé okvětní lístky létající vzduchem. Jakmile se meč rozpadne, střípky projdou nepřítelovým tělem a promění ho v krvavé cáry.

Bankai: Senbonzakura Kageyoshi (Tisíc temných čepelí)
Když se Byakuya rozhodne použít svůj bankai, ohromné množství mečů obklopí jeho i jeho protivníka. Vznesou se ze země a každý z nich se roztříští na nespočetně mnoho malých kousků, které napadnou nepřítele. Nikdo nedokáže spatřit jejich pohyb a odrazit je zatím dokázal jen Kurosaki Ichigo. Poslední fáze Byakuyova bankaie se nazývá Hakuteiken (Bílá čepel císařství).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.